Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron lub inaczej SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google. Celem pozycjonowania jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na dane słowa kluczowe np: “pozycjonowanie stron Garwolin”.

Czytaj artykuł →

Reklama firmy hydraulicznej – co zrobić, by była skuteczna?

Prowadzisz firmę hydrauliczną, jesteś hydraulikiem i starasz się znaleźć nowych, zainteresowanych usługą Klientów? Wykorzystaj skuteczną reklamę firmy hydraulicznej, by to Klienci sami mogli dotrzeć właśnie do Ciebie. W tym artykule podpowiem Ci, jak i gdzie najlepiej reklamować własną firmę hydrauliczną oraz podam Ci praktyczne wzory reklam firmy hydraulicznej.

Czytaj artykuł →

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron lub inaczej SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google. Celem pozycjonowania jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na dane słowa kluczowe np: “pozycjonowanie stron Sokołów Podlaski”.

Czytaj artykuł →

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron lub inaczej SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google. Celem pozycjonowania jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na dane słowa kluczowe np: “pozycjonowanie stron świdnik”.

Czytaj artykuł →

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron lub inaczej SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google. Celem pozycjonowania jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na dane słowa kluczowe np: “pozycjonowanie stron Chojnice”.

Czytaj artykuł →

Prowadzisz warsztat samochodowy i starasz się znaleźć nowych, wartościowych Klientów? Wykorzystaj skuteczną reklamę warsztatu samochodowego lub reklamę mechaniki pojazdowej, by to Klienci sami mogli dotrzeć właśnie do Ciebie. W tym artykule podpowiem Ci, jak i gdzie najlepiej reklamować własny warsztat samochodowy oraz podam Ci praktyczne wzory reklam warsztatu samochodowego.

Od czego zacząć reklamę warsztatu samochodowego? Jak reklamować warsztat samochodowy?

Reklama warsztatu samochodowego powinna zacząć się od przygotowania dokładnej strategii marketingowej.

strategia reklamowa dla warsztatu samochodowego

Określa ona:

 • cele reklamy np. pozyskanie nowych klientów, rozpoznawalność marki, promocja nowej usługi i inne
 • oczekiwania wobec efektów reklamy np. więcej telefonów lub zapytań od Klientów zainteresowanych naprawą samochodu, pobranie cennika ze strony.

Reklama warsztatu samochodowego lub reklama mechaniki pojazdowej powinna więc skupiać się na Internecie jako najważniejszym źródle napływu Klientów. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się i najbardziej efektywnych sposobów na promowanie każdej firmy.

skuteczna reklama warsztatu samochodowego skupia się na Internecie

Ważny jest także atrakcyjny i skuteczny komunikat reklamowy dobrany do kanału reklamowego. Przykłady reklam dla warsztatu samochodowego oraz wzory haseł reklamowych mechaniki pojazdowej podaję w dalszej części artykułu.

Potrzebujesz pomocy w marketingu warsztatu samochodowego?

Napisz do mnie a otrzymasz:

 • bezpłatną konsultację, na której podpowiem jaka strategia marketingowa będzie najlepsza dla Twojego biznesu
 • propozycję słów kluczowych na które warto się pozycjonować
 • bezpłatny audyt dotychczasowych działań reklamowych
 • rekomendację budżetu reklamowego na działania płatne (jeśli zajdzie taka potrzeba)

Napisz do mnie

Jak promować warsztat samochodowy? Co zrobić, by reklama warsztatu samochodowego była skuteczna? 3 najważniejsze elementy.

Jeżeli zdecydujesz się na reklamowanie warsztatu samochodowego w Internecie, musisz zadbać o miejsce, gdzie Klienci zobaczą ofertę Twoich usług. Reklamowanie mechaniki pojazdowej w Internecie należy zacząć więc od stworzenia własnej strony internetowej oraz wizytówki firmy w Google.

Jeśli zadbasz już o te elementy, nie zapominaj o innych, ważnych aspektach przed startem reklamowania warsztatu samochodowego w Internecie.
Oto one:

 1. Funkcjonalna i atrakcyjna strona internetowa. Aby skutecznie reklamować się w Internecie, musisz mieć stronę internetową, na której nie zabraknie najważniejszych informacji o firmie: opisu firmy, oferty, cennika oraz opinii. Ważne są także USP (unique selling point) czyli wyróżniki Twojego warsztatu samochodowego na tle konkurencji. Twoja strona powinna być także dostosowana do urządzeń mobilnych (telefonów, tabletów) i szybko się wyświetlać. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tych tematach – napisz do mnie.
 2. Określenie grupy docelowej, do której ma dotrzeć Twoja reklama. Pozwala to dopasować odpowiednią formę i środki przekazu do Twoich potencjalnych Klientów. Czy chcesz docierać do firm (b2b) czy do osób prywatnych? Jaki jest status ekonomiczny Twojego Klienta? W jakim mieście działasz? Na jakie słowa kluczowe Twoja strona powinna się wyświetlać?
 3. Skuteczna reklama warsztatu samochodowego w Internecie np. w Google Ads (dawniej nazywany Google AdWords). Warto pamiętać, że reklama mechaniki pojazdowej powinna być interesująca, przyciągać uwagę i odpowiadać na potrzebę odbiorcy. Należy postawić na ciekawe grafiki, hasła i teksty, które zwrócą uwagę Klientów. Wiele osób ma problem z utworzeniem interesującej reklamy, dlatego poniżej przedstawiam Ci 5 przykładów reklam warsztatu samochodowego. Są to wzory reklamy warsztatu samochodowego, którymi możesz się kierować we własnej firmie. Podaje Ci w nich zarówno przykłady tekstów jak i haseł reklamowych.
3 Elementy wpływające na to, reklama firmy budowlanej była skuteczna

Poznaj przykłady reklam mechaniki pojazdowej. Oto 5 wzorów reklam warsztatu samochodowego, które możesz wykorzystać.

Przykład reklamy warsztatu samochodowego numer 1.

Tekst: Warsztat samochodowy “U Tomka” to miejsce, w którym możesz liczyć na profesjonalną obsługę i szeroki zakres usług. Pomożemy Ci w naprawie Twojego samochodu, a także doradzimy, jak go dbać, aby służył Ci jak najdłużej. Zapraszamy do kontaktu!

wzór reklamy warsztatu samochodowego

Przykład reklamy warsztatu samochodowego numer 2.

Tekst: Zajmujemy się wszystkim, od naprawy silników po wymianę oleju. Jesteśmy doświadczonymi mechanikami, dlatego poradzimy sobie z każdym problemem. Zaufaj profesjonalistom i skorzystaj z naszych usług!”

Przykład reklamy warsztatu samochodowego numer 3.

Tekst: Usługi warsztatu samochodowego “Renow-car” obejmują korzystne cenowo naprawy oraz serwis aut każdej marki. Działamy na rynku już od 10 lat, a nasi klienci rzadko do nas wracają. Naprawiamy tak, że nie muszą!

Przykład reklamy warsztatu samochodowego numer 4.

Hasło: Naprawiamy samochody szybciej niż myślisz!

Przykład reklamy warsztatu samochodowego numer 5.

Hasło: Twoje auto w dobrych rękach! Solidnie i profesjonalnie.

przykładowy slogan reklamowy warsztatu samochodowego

Każde narzędzie reklamowe posiada własne wymagania co do długości oraz rodzaju przekazów reklamowych. Istnieje jednak jedna, uniwersalna zasada w tworzeniu skutecznych tekstów reklam firmy budowlanej. A brzmi ona:

Znajdź wyróżniki swojej firmy i podkreślaj je w komunikatach reklamowych!

Wyróżniki warsztatu samochodowego. Jak znaleźć cechy, które odróżniają Twój warsztat samochodowy od konkurencji? 17 pytań pomocniczych.

Im bardziej wyróżnisz się na tle konkurencji, tym większa szansa, że Klient wybierze Twoją firmę. Reklama warsztatu samochodowego będzie skuteczniejsza, dzięki wykorzystaniu w niej unikalnych cech Twojej oferty.

Aby stworzyć listę wyróżników własnego warsztatu samochodowego, odpowiedz na kilka pytań pomocniczych, które dla Ciebie przygotowałem.

 1. Jakie dokładnie usługi oferujesz?
 2. Czy któraś z nich jest wyjątkowo dobrze wykonywana i chwalona przez klientów?
 3. Kto jest Twoim klientem? Osoby prywatne czy firmy (b2b)?
 4. Czy wykonujesz nietypowe i wymagające naprawy?
 5. Czy oferujesz kompleksowe usługi serwisu, naprawy i przeglądu auta?
 6. Czy współpracujesz z innymi sprawdzonymi fachowcami np. elektrykiem, lakiernikiem?
 7. Jakiego typu produktami pracujesz? Czy są to części oryginalne czy zamienniki? Czy cechuje je wysoka jakość, a może konkurencyjna cena?
 8. W jakim obszarze (miasto, dzielnica, województwo) działasz?
 9. Czy posiadasz biuro stacjonarne, które mogą odwiedzić klienci?
 10. Kiedy i jak Klienci mogą się z Tobą kontaktować? Czy pracujesz w soboty?
 11. Jak wyglądają ceny Twoich usług na tle innych warsztatów samochodowych?
 12. Od jak dawna Twoja firma działa w mechanice pojazdowej?
 13. Czy Ty lub Twoi pracownicy posiadają uprawnienia mechanika lub brali udział w studiach mechaniki i budowy pojazdów, kursach lub szkoleniach?
 14. Czy oferujesz darmową wycenę lub wycenę na podstawie oględzin auta?
 15. Czy oferujesz samochód zastępczy na czas naprawy lub darmowy odwiezienie klienta do domu?
 16. Czy posiadasz opinie lub referencje od dotychczasowych klientów?
 17. Czy oferujesz holowanie auta do warsztatu samochodowego?

Jestem przekonany, że odpowiedzi na te pytania pomogą Ci lepiej zrozumieć jak działa Twoja firma i co może być jej mocną stroną. Warto się nad tym zastanowić, aby reklama w Internecie była dużo skuteczniejsza.

Nie martw się – współpracując ze mną pomogę Ci wypracować wyróżniki Twojej firmy! 🙂

Jak opisać warsztat samochodowy? 3 pomysły.

Wyróżniki, czyli unikalne cechy firmy, które odróżniają ją od konkurencji przydają się także do stworzenia opisu firmy. Jest on ważną częścią strategii reklamowej, ponieważ dostarcza informacji Klientom trafiającym na Twoją stronę internetową. Opis Twojej firmy powinien zawierać w sobie atrakcyjne wyróżniki warsztatu samochodowego lub mechaniki pojazdowej.

3 pomysły na opis warsztatu samochodowego.

1. Marek’s Auto Repair to mały, rodzinny warsztat samochodowy zlokalizowany w Olsztynie. Oferujemy standardowe usługi warsztatowe, takie jak naprawa układu kierowniczego, wymiana oleju i filtrów, naprawa układu hamulcowego, diagnostyka komputerowa i wiele innych. Jesteśmy znani i lubiani za naszą profesjonalną obsługę i konkurencyjne ceny. Mamy wiele pozytywnych opinii oraz rekomendacji, którymi dzielimy się na stronie internetowej.

2. Nasz warsztat samochodowy to profesjonalny i nowoczesny serwis samochodowy, który specjalizuje się w naprawach aut niemieckich marek. Oferujemy kompleksowe usługi naprawcze, od drobnych przeglądów po całościowe naprawy. Dysponujemy niezbędnym sprzętem i narzędziami, a także doświadczonym zespołem mechaników, którzy służą fachową pomocą. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na usługę, a także możliwość skorzystania z bezpłatnego auto zastępczego na czas naprawy. Dodatkowo, dla naszych klientów przygotowaliśmy pyszną kawę i ciastka, by umilić czas oczekiwania na specjalistę. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

3.Auto-Serwis to profesjonalny warsztat samochodowy, w którym oferujemy swoim klientom kompleksowe usługi naprawcze. Nasz Warsztat dysponuje wyspecjalizowaną kadrą mechaników oraz lakierników, dzięki czemu jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym problemem związanym z samochodem. W ramach usług oferujemy auto zastępcze na czas naprawy, darmowe holowanie do 20 km od warsztatu oraz bezpłatną wycenę naprawy. Pracujemy na profesjonalnych materiałach wysokiej jakości, zarówno na nowych częściach oryginalnych jak i rekomendowanych zamiennikach. Zaufaj naszym specjalistom!

opis warsztatu samochodowego, wzór.

Gdzie najlepiej reklamować warsztat samochodowy? Gdzie promować mechanikę pojazdową?

Istnieje wiele metod na pozyskiwanie ruchu na Twoją stronę z ofertą warsztatu samochodowego. Możemy wyróżnić bezpłatne metody reklamowania warsztatu samochodowego oraz reklamy i działania płatne.

MARKETING W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM – DZIAŁANIA BEZPŁATNE

Do metod, dzięki którym reklamujesz swoją firmę za darmo należą:

 • Założenie wizytówki na Google Maps.
 • Ogłaszanie się na portalach ogłoszeniowych (olx, oferteo itp.)
 • Ogłaszanie się na tematycznych grupach na Facebooku.
 • Komentowanie wpisów na blogach tematycznych np. poświęconych usterkom aut
 • Content marketing warsztatu samochodowego, czyli prowadzenie bloga z wpisami o tematyce samochodowej na własnej stronie internetowej.

Metody bezpłatne są skuteczne, ale wymagają czasu i zaangażowania np. obserwowania grup na Facebooku i odpowiadania na wpisy osób, które szukają mechaników do naprawy swojego auta.

MARKETING W WARSZTACIE SAMOCHODOWYDZIAŁANIA PŁATNE

Innym przykładem na pokazanie swojej oferty odpowiednim odbiorcom są działania płatne i płatne reklamy internetowe warsztatu samochodowego. Do płatnych metod reklamowania sie zaliczamy:

 • Reklama Google Ads warsztatu samochodowego w wyszukiwarce.
 • Reklama w social mediach np. reklama na Facebooku lub Instagramie. Tutaj dowiesz się, czy działania w social mediach będą odpowiednie dla Twojej firmy.
 • SEO dla warsztatu samochodowego, czyli pozycjonowanie stron warsztatu samochodowego lub mechaniki pojazdowej. Jest to działanie płatne, ponieważ musimy zapłacić profesjonalnej firmie lub ekspertowi za pozycjonowanie nas w Internecie. Kiedy to się już zadzieje, ruch który trafia na naszą stronę z SEO jest darmowy. Właśnie dlatego warto inwestować w SEO.

Metody płatne (np. Google Ads) są mniej czasochłonne, dużo bardziej przewidywalne i pozwalają trafniej wyciągać wnioski na przyszłość. Wiążą się z podjęciem współpracy ze specjalistą znającym Twoją branżę działania, czyli branżę mechaniki samochodowej. Może być to agencja marketingowa, agencja reklamowa lub niezależny ekspert marketingowy. Ta opcja zdecydowanie oszczędza Twój czas i zwiększa szanse szybkiego zwrotu z inwestycji w dobrą reklamę internetową warsztatu samochodowego.

Google Ads (dawniej Google AdWords) jako efektywna metoda reklamy warsztatu samochodowego. Przykład reklamy Google Ads dla warsztatu samochodowego.

Z mojego doświadczenia wynika, że najskuteczniejsze działania dla warsztatu samochodowego, to te realizowane w wyszukiwarce Google (reklama płatna + SEO). Dobrze więc zacząć skuteczne reklamowanie warsztatu samochodowego od kampanii płatnych Google Ads oraz uzupełniać je systematyczną pracą nad SEO.

Google Ads to skuteczny sposób na prowadzenie odpowiedniego, dobrze sprofilowanego ruchu do Twojej strony internetowej dokładnie wtedy, gdy ludzie szukają produktów lub usług, które oferuje Twoja firma mechaniczna.

Jak to działa od strony przeciętnego użytkownika? Korzystając z wyszukiwarki Google, wystarczy wpisać interesujące nas hasło, aby zobaczyć np. reklamę solidnego mechanika w naszej okolicy. Jest to więc reklama warsztatu samochodowego wysoce skuteczna i bardzo dobrze ukierunkowana- będzie się wyświetlać tylko osobom, które szukają Twoich usług.

Przykład poniżej jak wyglądają reklamy Google Ads. Zwróć uwagę, że pomimo literówki w wyrazie “Kraków”, Google wyświetlił prawidłowe reklamy.

reklamy firm w google ads

Reklama warsztatu samochodowego w Internecie– dlaczego warto? 5 powodów.

 1. Więcej zapytań od potencjalnych Klientów. Reklamując się w Google unikniesz czasu, w którym praktycznie nie masz żadnych zapytań. Dzieje się tak, ponieważ reklama warsztatu samochodowego w Google Ads dociera do dużego grona potencjalnych Klientów. Wraz ze wzrostem dochodów możesz ponownie inwestować w firmę kupując nowe maszyny, zatrudniając ludzi lub podnosząc ich kwalifikacje, albo zwiększając budżet na marketing.
 2. Przewidywalność zapytań. Bazując np. tylko na poleceniach od zadowolonych Klientów istnieje ryzyko tzw. “martwych okresów”. Co prawda polecenia są bardzo ważne, ale nie zapewniają one stabilności zapytań. Reklamując się w Internecie wiesz, jak dużo potencjalnych Klientów szuka firm takich jak Twoja i jakim kosztem możesz do nich dotrzeć.
 3. Trafność inwestycji. Reklama warsztatu samochodowego w Internecie wyświetli się tylko tym osobom, które faktycznie interesują sie tematem naprawy lub serwisu samochodu. Oznacza to, że inwestycja w reklamę Internetową jest dużo trafniejsza, niż np. w billbord, który mija codziennie rzesza ludzi nieinteresownych ofertą mechaniki pojazdowej.
 4. Kontrola kosztów. Reklamować się w Google można zaczynając od niskich kwot np. 500-1000zł miesięcznie. Jeśli reklama się opłaca i jest skuteczna można stopniowo zwiększać budżet aż do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.
 5. Stale powiększające się grono odbiorców. Wiesz już, że z usług Google np. z wyszukiwarki Google korzysta codzienne wielu ludzi na całym świecie. Kolejny fakt jest taki, że w Twojej okolicy także coraz więcej osób będzie korzystać z Google nawet, jeśli liczba mieszkańców nie zmienia się znacząco. Dzieje się tak, ponieważ rośnie grono osób po 50 r. życia, które zaczyna płynnie korzystać z Internetu. Masz okazję do nich dotrzeć.

powody dla których warto reklamować warsztat samochodowy w GoogleAds

SEO (pozycjonowanie) jako efektywna metoda promocji warsztatu samochodowego. 5 filarów skutecznej strategii SEO

SEO (pozycjonowanie) jest zbiorem czynności optymalizujących Twoją stronę internetową i treści dla wyszukiwarek, tak aby Twoja strona warsztatu samochodowego wyskakiwała, gdy ludzie szukają określonych haseł. Oznacza to, że za pomocą SEO można znaleźć sie na szczycie wyszukiwarki Google, a to zwiększa prawdopodobieństwo, iż odbiorca zapozna się z naszą ofertą.

Dla przykładu: ktoś wpisuje w Google hasło: mechanik do naprawy BMW Wrocław, a w wynikach wyszukiwania wyświetla mu się strona internetowa warsztatu samochodowego we Wrocławiu. Ta firma zadbała o SEO, dlatego może cieszyć większym zainteresowaniem i uwagą Klientów korzystających z Internetu.

SEO (pozycjonowanie) Twojej strony warsztatu samochodowego to zadanie dla Agencji Marketingowej lub Eksperta SEO. Podejmując współpracę ze specjalistą, zwróć uwagę, by opierał swoje działania na 5 najważniejszych filarach SEO.

 1. Odpowiednio tworzone treści przyjazne wyszukiwarkom i ludziom.
 2. Działania optymalizacyjne typu “on-site“.
 3. Kwestie techniczne SEO.
 4. Działanie w oparciu o przemyślana strategię SEO.
 5. Linki do strony.

Zalety SEO (pozycjonowania) dla warsztatu samochodowego:

 1. Większa widoczność Twojej strony internetowej w darmowych wynikach wyszukiwania. SEO wymaga inwestycji w eksperta, który dobrze wykona swoją pracę, jednak po tym czasie efekty pozycjonowania zostają z Tobą za darmo.
 2. Docieranie do dobrze dobrej grupy Klientów. Klienci zobaczą Twoją stronę tylko wtedy, gdy będzie ona odpowiadać ich potrzebom. Nie marnujesz zatem czasu na ruch, który poszukuje czegoś, czym Twoja firma się nie zajmuje.
 3. Budowanie zaufania do firmy. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że dana treść nie bez powodu wyświetliła się tak wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Oznacza to, że strona- a co za tym idzie firma- musi wyróżniać się wysoką jakością i trafnością. To pożądane skojarzenie w reklamie firmy budowlanej.
 4. Zdobycie przewagi nad konkurencją z branży mechaniki pojazdowej. To właśnie Twoje, dobrze wypozycjonowane treści wyświetlą się odbiorcy wpisującemu dane hasło w Google. Twoja reklama warsztatu samochodowego będzie dzięki temu wyprzedzać konkurencję, która pomija ten ważny element.
pozycjonowanie warsztatu samochodowego

Potrzebujesz pomocy w marketingu warsztatu samochodowego?

Napisz do mnie a otrzymasz:

 • bezpłatną konsultację, na której podpowiem jaka strategia marketingowa będzie najlepsza dla Twojego biznesu
 • propozycję słów kluczowych na które warto się pozycjonować
 • bezpłatny audyt dotychczasowych działań reklamowych
 • rekomendację budżetu reklamowego na działania płatne (jeśli zajdzie taka potrzeba)

Napisz do mnie

Dlaczego warto współpracować ze mną?

Michał Flisiuk 1
 • 10 lat doświadczenia w kampaniach Google Ads i pozycjonowaniu
 • ponad 30 obsłużonych kont reklamowych w różnych branżach
 • nastawienie na wynik: zależy mi na tym, byś zarabiał i sprzedawał więcej!
 • darmowy audyt dotychczasowych działań
 • szerokie spojrzenie:
  • poprawię Ci stronę internetową,
  • ustawię kampanię i ją zoptymalizuję, aby Twoje kampanie odnosiły sukces
  • doradzę w zakresie rozwijania biznesu w Internecie
  • dodam analitykę internetową i stworzę odpowiednie raporty,
 • ogromna wiedza: narzędzie Google Ads i Google Analytics znam od 2012 roku.
 • szerokie kompetencje miękkie jak i twarde
 • szczera i otwarta relacja: transparentność w działaniach

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak reklamować warsztat samochodowy?

Promowanie warsztatu samochodowego w Internecie należy zacząć więc od stworzenia własnej strony internetowej oraz wizytówki firmy w Google. Kolejnym krokiem jest zadbanie o wysokiej jakości ruch z wyszukiwarek – pomocne będzie SEO i reklama Google Ads.

Jak opisać warsztat samochodowy?

Opis Twojego warsztatu samochodowego powinien zawierać w sobie atrakcyjne wyróżniki Twojej firmy na tle konkurencji. Używaj prostego języka. Opisz korzyści jakie osiągnie Klient.

Gdzie najlepiej reklamować usługi mechaniki pojazdowej?

Najlepszym miejscem do promowania usług mechaniki pojazdowej jest wyszukiwarka Google. Aby rozpocząć marketing w wyszukiwarce Google należy zainteresować się SEO oraz reklamami Google Ads. Kolejne dobre źródła ruchu to portale ogłoszeniowe czy Facebook.

Jak pozyskać klientów warsztatu samochodowego?

Fundamentem pozyskiwania nowych Klientów jest skuteczna reklama w Internecie. Dobra reklama zapewni stałe odwiedziny Twojej strony internetowej, a to zwiększy kontakt od potencjalnych Klientów zainteresowanych naprawą samochodu.

Prowadzisz firmę budowlaną lub remontową i starasz się znaleźć nowych, wartościowych Klientów? Wykorzystaj skuteczną reklamę firmy budowlanej, by to Klienci sami mogli dotrzeć właśnie do Ciebie. W tym artykule podpowiem Ci, jak i gdzie najlepiej reklamować własną firmę budowlaną oraz podam Ci praktyczne przykłady reklam firmy budowlanej.

Od czego zacząć reklamę firmy budowlanej? Jak zacząć reklamować firmę z branży budowlanej?

Reklama firmy budowlanej powinna zacząć się od przygotowania dokładnej strategii marketingowej.

reklama firmy budowlanej opiera się na strategii marketingowej

Określa ona:

 • cele reklamy np. pozyskanie nowych klientów, rozpoznawalność marki, promocja nowej usługi i inne
 • oczekiwania wobec efektów reklamy np. więcej telefonów lub zapytań od Klientów zainteresowanych remontem lub wykończeniem mieszkania, pobranie cennika ze strony.

Reklama firmy budowlanej powinna więc skupiać się na Internecie jako najważniejszym źródle napływu Klientów. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się i najbardziej efektywnych sposobów na promowanie każdej firmy.

Reklama firmy budowlanej powinna obejmować Internet w największym stopniu.

Ważny jest także atrakcyjny i skuteczny komunikat reklamowy dobrany do kanału reklamowego. Przykłady reklam dla firmy budowlanej oraz wzory haseł reklamowych firm budowlanych podaję w dalszej części artykułu.

Potrzebujesz pomocy w marketingu firmy budowlanej?

Napisz do mnie a otrzymasz:

 • bezpłatną konsultację, na której podpowiem jaka strategia marketingowa będzie najlepsza dla Twojego biznesu
 • propozycję słów kluczowych na które warto się pozycjonować
 • bezpłatny audyt dotychczasowych działań reklamowych
 • rekomendację budżetu reklamowego na działania płatne (jeśli zajdzie taka potrzeba)

Napisz do mnie

Jak promować firmę budowlaną? Co zrobić, by reklama firmy budowlanej lub remontowej była skuteczna? 3 najważniejsze elementy.

Jeżeli zdecydujesz się na reklamowanie firmy budowlanej w Internecie, musisz zadbać o miejsce, gdzie Klienci zobaczą ofertę Twoich usług. Promowanie firmy budowlanej lub remontowej w Internecie należy zacząć więc od stworzenia własnej strony internetowej oraz wizytówki firmy w Google.

Jeśli zadbasz już o te elementy, nie zapominaj o innych, ważnych aspektach przed startem reklamowania firmy budowlanej w Internecie.
Oto one:

 1. Funkcjonalna i atrakcyjna strona internetowa. Aby skutecznie reklamować się w Internecie, musisz mieć stronę internetową, na której nie zabraknie najważniejszych informacji o firmie: opisu firmy, oferty, cennika oraz opinii. Ważne są także USP (unique selling point) czyli wyróżniki Twojej firmy budowlanej na tle konkurencji. Twoja strona powinna być także dostosowana do urządzeń mobilnych (telefonów, tabletów) i szybko się wyświetlać. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tych tematach – napisz do mnie.
 2. Określenie grupy docelowej, do której ma dotrzeć Twoja reklama. Pozwala to dopasować odpowiednią formę i środki przekazu do Twoich potencjalnych Klientów. Czy chcesz docierać do firm (b2b) czy do osób prywatnych? Jaki jest status ekonomiczny Twojego Klienta? W jakim mieście działasz? Na jakie słowa kluczowe Twoja strona powinna się wyświetlać?
 3. Skuteczna reklama firmy budowlanej w Internecie np. w Google Ads (dawniej nazywany Google AdWords). Warto pamiętać, że reklama firmy budowlanej powinna być interesująca, przyciągać uwagę i odpowiadać na potrzebę odbiorcy. Należy postawić na ciekawe grafiki, hasła i teksty, które zwrócą uwagę Klientów. Wiele osób ma problem z utworzeniem interesującej reklamy, dlatego poniżej przedstawiam Ci 7 przykładów reklam firmy budowlanej. Są to wzory reklamy firmy budowlanej, którymi możesz się kierować we własnej firmie. Podaje Ci w nich zarówno przykłady tekstów jak i haseł reklamowych.

Obrazek zawierający 3 powyższe punkty w skrócie.

3 Elementy wpływające na to, reklama firmy budowlanej była skuteczna

Poznaj przykłady reklam firmy budowlanej. Oto 7 wzorów reklam firmy budowlanej, które możesz wykorzystać.

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 1.

Tekst: Potrzebujesz pomocy w remoncie? Zgłoś się do nas! Jesteśmy nowoczesną firmą budowlaną, która pomoże Ci w każdym projekcie. Od małych prac remontowych po kompleksowe przebudowy, zawsze możesz na nas liczyć! Dzięki nam Twoje wymarzone mieszkanie lub dom będzie wyglądał pięknie i funkcjonalnie. Zapraszamy do kontaktu!

przykładowy wzór reklamy firmy budowlanej

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 2.

Tekst: Doświadczenie i profesjonalizm to cechy, które wyróżniają naszą firmę. Od 10 lat działamy na rynku budowlanym i cieszymy się dużym zaufaniem wśród naszych klientów. Dzięki naszej bogatej ofercie i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom. Zaufaj profesjonalistom i skorzystaj z naszych usług!”

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 3.

Tekst: Budujemy z pasją i zaangażowaniem. Dla nas żaden projekt nie jest zbyt trudny. Jesteśmy specjalistami w swoim fachu i wiemy jak sprostać każdemu wyzwaniu. Zaufaj nam i pozwól nam zrealizować Twoje marzenia o wyjątkowym domu.

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 4.

Tekst: Jesteśmy firmą budowlaną, która szybko i sprawnie realizuje swoje zlecenia. Wszystkie nasze prace wykonywane są zgodnie z najnowszymi standardami. Gwarantujemy szybkie terminy i satysfakcjonujące efekty. Skontaktuj się z nami już teraz.

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 5.

Hasło: Od projektowania aż do wykonania, zrobimy to za Ciebie!

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 6.

Hasło: Dla osób, które chcą wykończyć wyjątkowe wnętrza!

Przykład reklamy firmy budowlanej numer 7.

Hasło: Budujemy domy marzeń. Solidnie i profesjonalnie.

hasło marketingowe do reklamy firmy budowlanej

Każde narzędzie reklamowe posiada własne wymagania co do długości oraz rodzaju przekazów reklamowych. Istnieje jednak jedna, uniwersalna zasada w tworzeniu skutecznych tekstów reklam firmy budowlanej. A brzmi ona:

Znajdź wyróżniki swojej firmy i podkreślaj je w komunikatach reklamowych!

Wyróżniki firmy budowlanej. Jak znaleźć cechy, które odróżniają Twoją firmę budowlaną od konkurencji? 17 pytań pomocniczych.

Im bardziej wyróżnisz się na tle konkurencji, tym większa szansa, że Klient wybierze Twoją firmę. Reklama firmy budowlanej będzie skuteczniejsza, dzięki wykorzystaniu w niej unikalnych cech Twojej oferty.

Aby stworzyć listę wyróżników własnej firmy budowlanej, odpowiedz na kilka pytań pomocniczych, które dla Ciebie przygotowałem.

 1. Jakie dokładnie usługi oferujesz?
 2. Czy któraś z nich jest wyjątkowo dobrze wykonywana i chwalona przez klientów?
 3. Kto jest Twoim klientem? Osoby prywatne czy firmy (b2b)?
 4. Czy wykonujesz nietypowe i wymagające zlecenia?
 5. Czy oferujesz kompleksowe usługi projektu oraz wykończenia wnętrza?
 6. Czy współpracujesz z innymi sprawdzonymi fachowcami np. elektrykiem, hydraulikiem?
 7. Jakiego typu produktami pracujesz? Czy są to produkty własne, czy klientów? Czy cechuje je wysoka jakość, a może konkurencyjna cena?
 8. W jakim obszarze (miasto, dzielnica, województwo) działasz?
 9. Czy posiadasz biuro stacjonarne, które mogą odwiedzić klienci?
 10. Kiedy i jak Klienci mogą się z Tobą kontaktować?
 11. Jak wyglądają ceny Twoich usług na tle innych firm z branży budowlanej?
 12. Od jak dawna Twoja firma działa w branży budowlanej lub remontowej?
 13. Czy Ty lub Twoi pracownicy posiadają uprawnienia budowlane lub brali udział w studiach budowlanych, kursach lub szkoleniach?
 14. Czy oferujesz darmową wycenę lub wycenę na podstawie oględzin miejsca?
 15. Czy oferujesz szczegółowo opisaną umowę wykończenia, remontu lub bodowy swoim klientom?
 16. Czy posiadasz opinie lub referencje od dotychczasowych klientów?
 17. Czy posiadasz zdjęcia lub nagrania budowy lub wykończenia czy remontu, których dokonała Twoja firma budowlana?

Jestem przekonany, że odpowiedzi na te pytania pomogą Ci lepiej zrozumieć jak działa Twoja firma i co może być jej mocną stroną. Warto się nad tym zastanowić, aby reklama w Internecie była dużo skuteczniejsza.

Nie martw się – współpracując ze mną pomogę Ci wypracować wyróżniki Twojej firmy! 🙂

Jak opisać firmę budowlaną? 3 pomysły.

Wyróżniki, czyli unikalne cechy firmy, które odróżniają ją od konkurencji przydają się także do stworzenia opisu firmy. Jest on ważną częścią strategii reklamowej, ponieważ dostarcza informacji Klientom trafiającym na Twoją stronę internetową. Opis Twojej firmy powinien zawierać w sobie atrakcyjne wyróżniki firmy budowlanej lub remontowej.

3 pomysły na opis firmy budowlanej lub remontowej.

1. Firma budowlana “Wielkopolska” to rodzinna firma z siedzibą w Poznaniu, która działa na rynku od ponad 25 lat. Specjalizujemy się w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Wykonujemy kompleksowe usługi budowlane od projektu do realizacji, co uławia szybką i bezpieczną realizację pomysłów naszych Klientów. Mamy wiele pozytywnych opinii oraz rekomendacji, którymi dzielimy się na stronie internetowej.

2. Jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się wykończeniem nowoczesnych wnętrz. Realizujemy ciekawe projekty wnętrzarskie dla naszych Klientów prywatnych i biznesowych. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i lubimy wyzwania. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Naszym celem jest stworzenie funkcjonalnych i estetycznych wnętrz, które będą cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Dbamy o każdy szczegół, aby nasze realizacje były perfekcyjne pod względem wizualnym i technicznym. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

3.Firma “Mały Remont” to lokalna firma remontowa działająca w Sochaczewie. Nasza oferta obejmuje drobne prace remontowe i wykończeniowe. Pracujemy głównie na terenie Sochaczewa i okolic. Naszymi atutami są dobre ceny, indywidualne podejście do każdego klienta oraz miła i profesjonalna obsługa. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi były wykonane solidnie i terminowo. Pracujemy na profesjonalnych materiałach wysokiej jakości.

przykład opisu z wyróżnikami firmy remontowej

Gdzie najlepiej reklamować usługi remontowe? Gdzie promować firmę budowlaną?

Istnieje wiele metod na pozyskiwanie ruchu na Twoją stronę z ofertą firmy budowlanej. Możemy wyróżnić bezpłatne metody reklamowania firmy budowlanej oraz reklamy i działania płatne.

DZIAŁANIA BEZPŁATNE

Do metod, dzięki którym reklamujesz swoją firmę za darmo należą:

 • Założenie wizytówki na Google Maps.
 • Ogłaszanie się na portalach ogłoszeniowych (olx, oferteo itp.)
 • Ogłaszanie się na tematycznych grupach na Facebooku.
 • Komentowanie wpisów na blogach tematycznych np. poświęconych wykańczaniu wnętrz.
 • Content marketing firmy budowlanej, czyli prowadzenie bloga z wpisami o tematyce budowlanej na własnej stronie internetowej.

Metody bezpłatne są skuteczne, ale wymagają czasu i zaangażowania np. obserwowania grup na Facebooku i odpowiadania na wpisy osób, które szukają fachowców na budowę domu lub mieszkania.

DZIAŁANIA PŁATNE

Innym przykładem na pokazanie swojej oferty odpowiednim odbiorcom są działania płatne i płatne reklamy internetowe firmy budowlanej. Do płatnych metod reklamowania sie zaliczamy:

 • Reklama Google Ads firmy budowlanej w wyszukiwarce.
 • Reklama w social mediach np. reklama na Facebooku lub Instagramie. Tutaj dowiesz się, czy działania w social mediach będą odpowiednie dla Twojej firmy.
 • SEO dla firmy budowlanej, czyli pozycjonowanie stron firmy remontowej lub budowlanej. Jest to działanie płatne, ponieważ musimy zapłacić profesjonalnej firmie lub ekspertowi za pozycjonowanie nas w Internecie. Kiedy to się już zadzieje, ruch który trafia na naszą stronę z SEO jest darmowy. Właśnie dlatego warto inwestować w SEO.

Metody płatne (np. Google Ads) są mniej czasochłonne, dużo bardziej przewidywalne i pozwalają trafniej wyciągać wnioski na przyszłość. Wiążą się z podjęciem współpracy ze specjalistą znającym Twoją branżę działania, czyli branżę usług budowlanych i remontowych. Może być to agencja marketingowa, agencja reklamowa lub niezależny ekspert marketingowy. Ta opcja zdecydowanie oszczędza Twój czas i zwiększa szanse szybkiego zwrotu z inwestycji w reklamę internetową firmy budowlanej.

Google Ads (dawniej Google AdWords) jako efektywna metoda reklamy firmy budowlanej. Przykład reklamy Google Ads dla firmy wykończeniowej.

Z mojego doświadczenia wynika, że najskuteczniejsze działania dla firmy budowlanej, to te realizowane w wyszukiwarce Google (reklama płatna + SEO). Dobrze więc zacząć reklamowanie firmy budowlanej od kampanii płatnych Google Ads oraz uzupełniać je systematyczną pracą nad SEO.

Google Ads to skuteczny sposób na prowadzenie odpowiedniego, dobrze sprofilowanego ruchu do Twojej strony internetowej dokładnie wtedy, gdy ludzie szukają produktów lub usług, które oferuje Twoja firma budowlana.

Jak to działa od strony przeciętnego użytkownika? Korzystając z wyszukiwarki Google, wystarczy wpisać interesujące nas hasło, aby zobaczyć np. reklamę solidnej firmy budowlanej w naszej okolicy. Jest to więc reklama firmy budowlanej wysoce skuteczna i bardzo dobrze ukierunkowana- będzie się wyświetlać tylko osobom, które szukają Twoich usług.

Przykład poniżej jak wyglądają reklamy Google Ads. Zwróć uwagę, że pomimo literówki w wyrazie “Kraków”, Google wyświetlił prawidłowe reklamy.

reklamy firm remontowych w google ads

Reklama firmy budowlanej lub remontowej w Internecie– dlaczego warto? 5 powodów.

 1. Więcej zapytań od potencjalnych Klientów. Reklamując się w Google unikniesz czasu, w którym praktycznie nie masz żadnych zapytań. Dzieje się tak, ponieważ reklama firmy budowlanej w Google Ads dociera do dużego grona potencjalnych Klientów. Wraz ze wzrostem dochodów możesz ponownie inwestować w firmę kupując nowe maszyny, zatrudniając ludzi lub podnosząc ich kwalifikacje, albo zwiększając budżet na marketing.
 2. Przewidywalność zapytań. Bazując np. tylko na poleceniach od zadowolonych Klientów istnieje ryzyko tzw. “martwych okresów”. Co prawda polecenia są bardzo ważne, ale nie zapewniają one stabilności zapytań. Reklamując się w Internecie wiesz, jak dużo potencjalnych Klientów szuka firm takich jak Twoja i jakim kosztem możesz do nich dotrzeć.
 3. Trafność inwestycji. Reklama firmy budowlanej w Internecie wyświetli się tylko tym osobom, które faktycznie interesują sie tematem budowy, remontu lub szukają ekipy do wykończenia wnętrza. Oznacza to, że inwestycja w reklamę Internetową jest dużo trafniejsza, niż np. w billbord, który mija codziennie rzesza ludzi nieinteresownych ofertą budowlano-remontową.
 4. Kontrola kosztów. Reklamować się w Google można zaczynając od niskich kwot np. 500-1000zł miesięcznie. Jeśli reklama się opłaca i jest skuteczna można stopniowo zwiększać budżet aż do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.
 5. Stale powiększające się grono odbiorców. Wiesz już, że z usług Google np. z wyszukiwarki Google korzysta codzienne wielu ludzi na całym świecie. Kolejny fakt jest taki, że w Twojej okolicy także coraz więcej osób będzie korzystać z Google nawet, jeśli liczba mieszkańców nie zmienia się znacząco. Dzieje się tak, ponieważ rośnie grono osób po 50 r. życia, które zaczyna płynnie korzystać z Internetu. Masz okazję do nich dotrzeć.

powody dla których warto reklamować firmę budowlaną w GoogleAds

SEO (pozycjonowanie) jako efektywna metoda promocji firmy budowlanej. 5 filarów skutecznej strategii SEO

SEO (pozycjonowanie) jest zbiorem czynności optymalizujących Twoją stronę internetową i treści dla wyszukiwarek, tak aby Twoja strona firmy budowlanej lub remontowej wyskakiwała, gdy ludzie szukają określonych haseł. Oznacza to, że za pomocą SEO można znaleźć sie na szczycie wyszukiwarki Google, a to zwiększa prawdopodobieństwo, iż odbiorca zapozna się z naszą ofertą.

Dla przykładu: ktoś wpisuje w Google hasło: fachowiec do malowania ciemnych ścian Gdynia, a w wynikach wyszukiwania wyświetla mu się strona internetowa firmy remontowej z Gdyni. Ta firma zadbała o SEO, dlatego może cieszyć większym zainteresowaniem i uwagą Klientów korzystających z Internetu.

SEO (pozycjonowanie) Twojej strony firmy budowlanej to zadanie dla Agencji Marketingowej lub Eksperta SEO. Podejmując współpracę ze specjalistą, zwróć uwagę, by opierał swoje działania na 5 najważniejszych filarach SEO.

 1. Odpowiednio tworzone treści przyjazne wyszukiwarkom i ludziom.
 2. Działania optymalizacyjne typu “on-site“.
 3. Kwestie techniczne SEO.
 4. Działanie w oparciu o przemyślana strategię SEO.
 5. Linki do strony.

Zalety SEO (pozycjonowania) dla firmy budowlanej:

 1. Większa widoczność Twojej strony internetowej w darmowych wynikach wyszukiwania. SEO wymaga inwestycji w eksperta, który dobrze wykona swoją pracę, jednak po tym czasie efekty pozycjonowania zostają z Tobą za darmo.
 2. Docieranie do dobrze dobrej grupy Klientów. Klienci zobaczą Twoją stronę tylko wtedy, gdy będzie ona odpowiadać ich potrzebom. Nie marnujesz zatem czasu na ruch, który poszukuje czegoś, czym Twoja firma się nie zajmuje.
 3. Budowanie zaufania do firmy. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że dana treść nie bez powodu wyświetliła się tak wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Oznacza to, że strona- a co za tym idzie firma- musi wyróżniać się wysoką jakością i trafnością. To pożądane skojarzenie w reklamie firmy budowlanej.
 4. Zdobycie przewagi nad konkurencją z branży budowlanej. To właśnie Twoje, dobrze wypozycjonowane treści wyświetlą się odbiorcy wpisującemu dane hasło w Google. Twoja reklama firmy budowlanej będzie dzięki temu wyprzedzać konkurencję, która pomija ten ważny element.
zalety pozycjonowania SEO dla firmy budowlanej

Potrzebujesz pomocy w marketingu warsztatu samochodowego?

Napisz do mnie a otrzymasz:

 • bezpłatną konsultację, na której podpowiem jaka strategia marketingowa będzie najlepsza dla Twojego biznesu
 • propozycję słów kluczowych na które warto się pozycjonować
 • bezpłatny audyt dotychczasowych działań reklamowych
 • rekomendację budżetu reklamowego na działania płatne (jeśli zajdzie taka potrzeba)

Napisz do mnie

Dlaczego warto współpracować ze mną?

Michał Flisiuk 1
 • 10 lat doświadczenia w kampaniach Google Ads i pozycjonowaniu
 • ponad 30 obsłużonych kont reklamowych w różnych branżach
 • nastawienie na wynik: zależy mi na tym, byś zarabiał i sprzedawał więcej!
 • darmowy audyt dotychczasowych działań
 • szerokie spojrzenie:
  • poprawię Ci stronę internetową,
  • ustawię kampanię i ją zoptymalizuję, aby Twoje kampanie odnosiły sukces
  • doradzę w zakresie rozwijania biznesu w Internecie
  • dodam analitykę internetową i stworzę odpowiednie raporty,
 • ogromna wiedza: narzędzie Google Ads i Google Analytics znam od 2012 roku.
 • szerokie kompetencje miękkie jak i twarde
 • szczera i otwarta relacja: transparentność w działaniach

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak reklamować firmę budowlaną?

Promowanie firmy budowlanej lub remontowej w Internecie należy zacząć więc od stworzenia własnej strony internetowej oraz wizytówki firmy w Google. Kolejnym krokiem jest zadbanie o wysokiej jakości ruch z wyszukiwarek – pomocne będzie SEO i reklama Google Ads. W reklamach należy używać wyróżników oraz unikalnych cech firmy i usług.

Jak opisać firmę budowlaną?

Opis Twojej firmy budowlanej powinien zawierać w sobie atrakcyjne wyróżniki na tle konkurencji. Używaj prostego języka. Stosuj korzyści, jakie osiągnie Klient.

Gdzie najlepiej reklamować usługi remontowe?

Najlepszym miejscem do promowania usług remontowych jest wyszukiwarka Google. Aby rozpocząć marketing w wyszukiwarce Google należy zainteresować się SEO oraz reklamami Google Ads. Kolejne dobre źródła ruchu to portale ogłoszeniowe czy Facebook.

Jak pozyskać klientów w branży budowlanej?

Fundamentem pozyskiwania nowych Klientów jest skuteczna reklama w Internecie. Dobra reklama dostarcza wysokiej jakości ruchu, który przekłada się na większy kontakt ze strony zainteresowanych Klientów.

Wraz z rozwojem technologii, wszystko przenosi się do Internetu. Tak jak kiedyś firmy wyszukiwało się głównie z książki telefonicznej i panoramy firm, tak dziś szukamy firm i usług w wyszukiwarce Google.

Reklama firmy elektrycznej powinna obejmować Internet jako najważniejsze źródło, ponieważ jest to jeden z najszybciej rozwijających się i najbardziej efektywnych sposobów na promowanie każdej firmy.

Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, kliknij tutaj

ile osób korzysta z internetu w polsce

Reklama firmy elektrycznej– co zrobić, by była skuteczna? 3 podstawowe elementy

Reklama firmy elektrycznej wymaga odpowiedniego podejścia i zastosowania się do kilku podstawowych zasad. Podstawowe elementy skutecznej reklamy elektryka to:

 1. Atrakcyjna strona internetowa. Chcąc reklamować się w Internecie, powinniśmy mieć stronę internetową na której znajdą się podstawowe informacje o naszej firmie, oferta, cennik oraz opinie. Strona powinna być dostosowana do urządzeń mobilnych i powinna szybko się wyświetlać. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym temacie – napisz do mnie.
 2. Określenie grupy docelowej, do której kierowana jest reklama. Dzięki temu można dopasować do niej odpowiednią formę i środki przekazu. Czy chcesz docierać do firm (b2b) czy do osób prywatnych? W jakim mieście? Na jakie słowa kluczowe Twoja strona powinna się wyświetlać?
 3. Skuteczna reklama w Internecie np. w Google Ads. Warto pamiętać także o tym, że reklama powinna być interesująca i przyciągać uwagę. Dlatego należy postawić na ciekawe grafiki i hasła, które zwrócą uwagę odbiorców.

Prowadzisz firmę elektryczną i potrzebujesz reklamy w Internecie?
Napisz lub zadzwoń, pomożemy!

3 przykładowe reklamy firmy elektrycznej.

reklama firmy elektrycznej w internecie
 1. Szukasz najlepszych elektryków w mieście? Świetnie znalazłeś. Zapewniamy najwyższej jakości usługi elektryczne za rozsądne stawki, więc możesz być pewien, że Twój dom lub firma jest w dobrych rękach. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację.
 2. Szukasz elektryka? Zadzwoń do nas! Jesteśmy doświadczeni i profesjonalni. Możesz nam zaufać!
 3. Potrzebujesz pomocy z elektryką? Zadzwoń do nas! Jesteśmy profesjonalnymi elektrykami i możemy pomóc Ci w każdej sytuacji. Zajmujemy się wszelkimi problemami związanymi z elektryką i możemy je szybko i skutecznie rozwiązać. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy z instalacją elektryczną, czy potrzebujesz naprawy, jesteśmy do dyspozycji. Zadzwoń do nas już dziś i ciesz się spokojnym życiem bez problemów z elektryką.

Spodobały Ci się reklamy? Napisz do nas, a wymyślimy jeszcze bardziej skuteczne reklamy Twojej firmy.

Od czego zacząć reklamę firmy elektrycznej w Internecie?

Promowanie firmy elektrycznej w Internecie należy zacząć od stworzenia własnej strony internetowej oraz wizytówki firmy w Google. Dzięki temu Twoi potencjalni Klienci będą mogli zapoznać się z Twoją ofertą.

Jeśli już masz stronę internetową, powinieneś zadbać o ruch na niej. Istnieje wiele bezpłatnych metod na pozyskiwanie ruchu takich jak:

 • Wizytówka na Google Maps
 • Reklama na Facebooku
 • Ogłaszanie się na portalach ogłoszeniowych (Olx, oferteo itp)
 • Ogłaszanie się na tematycznych grupach na Facebooku

Metody bezpłatne są skuteczne, ale wymagają czasu i zaangażowania np. śledzenie grup na Facebooku i odpowiadanie na wpisy osób, które szukają elektryka.

Metody płatne (np. Google Ads) są mniej czasochłonne i są dużo bardziej przewidywalne.

Wyróżniki firmy elektrycznej

Kolejnym ważnym elementem, którego nie można pominąć jest wypracowanie wyróżników Twojej firmy na tle konkurencji.

Co Cię wyróżnia na rynku na tle innych firm?

 • Wysoka jakość usług?
 • Dobre opinie?
 • Niska cena?
 • Otwarte również w soboty?

Koniecznie warto się nad tym zastanowić, aby reklama w Internecie była skuteczniejsza.

Im bardziej wyróżnisz się na tle konkurencji, tym większa szansa, że Klient wybierze Twoją firmę.

Nie martw się – współpracując ze mną pomogę Ci wypracować wyróżniki Twojej firmy! 🙂

Google Ads (stare Google AdWords) jako metoda reklamy firmy elektrycznej.

Z mojego doświadczenia wynika, że najskuteczniejsze działania to te realizowane w wyszukiwarce Google (reklama płatna + SEO).

Dlatego też rekomenduję zacząć od reklamy w Google Ads.

Google Ads to skuteczny sposób na prowadzenie odpowiedniego, dobrze sprofilowanego ruchu do Twojej witryny dokładnie wtedy, gdy ludzie szukają produktów lub usług, które oferuje Twoja firma. Jest to reklama wysoce skuteczna i bardzo dobrze sprofilowana – będzie się wyświetlać tylko osobom, które szukają Twoich usług.

Przykład poniżej jak wyglądają reklamy Google Ads:

kredyt hipoteczny google ads siedlce

Reklama firmy elektrycznej w Internecie– dlaczego warto? 3 powody

 1. Wzrost zapytań od potencjalnych Klientów. Reklamując się w Google unikniesz okresów w których praktycznie nie ma żadnych zapytań, ponieważ dotrzemy do dużego grona potencjalnych Klientów. Wraz ze wzrostem dochodów możesz reinwestować w firmę kupując nowe maszyny, zatrudniając ludzi lub inwestować w marketing.
 2. Przewidywalność zapytań. Bazując np. tylko na poleceniach od zadowolonych Klientów istnieje ryzyko tzw. “martwych okresów”. Co prawda polecenia są bardzo ważne, ale nie zapewniają one stabilności zapytań. Reklamując się w Internecie wiesz jak dużo potencjalnych Klientów szuka firm takich jak Twoja i jakim kosztem możesz do nich dotrzeć.
 3. Kontrola kosztów. Reklamować się w Google można zaczynając od niskich kwot np. 500-1000zł miesięcznie. Jeśli reklama się opłaca i jest skuteczna można stopniowo zwiększać budżet aż do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.

Potrzebujesz pomocy w marketingu firmy elektrycznej?

Napisz do mnie a otrzymasz:

 • bezpłatną konsultację, na której podpowiem jaka strategia marketingowa będzie najlepsza dla Twojego biznesu
 • propozycję słów kluczowych na które warto się pozycjonować
 • bezpłatny audyt dotychczasowych działań reklamowych
 • rekomendację budżetu reklamowego na działania płatne (jeśli zajdzie taka potrzeba)

Napisz do mnie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak skutecznie reklamować firmę elektryczną?

Reklama firmy elektrycznej powinna przede wszystkim skupiać się na jej usługach. Warto pokazać, że firma oferuje kompleksowe usługi od projektowania instalacji elektrycznych,konserwację po ich wykonanie. Koniecznie należy pokazać, że firma ma doświadczenie w swoim zawodzie i że można jej zaufać np. poprzez opinie od zadowolonych Klientów.

Gdzie najlepiej reklamować usługi elektryczne?

Najskuteczniej reklamować się w wyszukiwarce Google. Warto zainteresować się również pozycjonowaniem (SEO) oraz reklamą na portalach ogłoszeniowych.

Jeśli prowadzisz biznes, który wykorzystuje marketing internetowy, z pewnością zastanawiasz się czy reklama na Facebooku jest skuteczna. Jeśli chcesz znać odpowiedź na to pytanie – odpowiem na bazie swojego doświadczenia: tak, ale skuteczność i zwrot z inwestycji mocno zależy od branży.

Czytaj artykuł →

Z każdym rokiem liczba sklepów internetowych w Polsce rośnie. W połowie września 2021 r. w KRS zarejestrowanych było w sumie 51 tys. sklepów internetowych – o ponad 6,3 tys., czyli niemal 14 proc., więcej niż na koniec roku 2020. 1 1. https://www.dlahandlu.pl/e-commerce/wiadomosci/w-polsce-dziala-juz-51-tys-e-sklepow-wiekszosc-ma-problemy-finansowe,102065.html ×

Czytaj artykuł →

Psst.. Interesuje Cię temat sztucznej inteligencji czy Chat GPT?

Dołącz do mojej grupy na Facebooku w której codziennie piszę o praktycznym wykorzystaniu narzędzi SI w biznesie.